Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 11101 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Ratowanie Kościoła, jedynym ratunkiem dla świata.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak musi to być pilna potrzeba, skoro nawet TVN przyłącza się do tego dzieła ratowania Kościoła. A oni chyba wiedzą więcej od nas.

 

      Trafiłem niedawno na YT na wyjątkowo zatrważający film zrobiony w większości na materiałach TVN, o dziele zniszczenia Kościoła na Zachodzie. Początkowa myśl jaka mi się nasunęła w trakcie jego oglądania, że „u nas nigdy do tego nie dojdzie”, bardzo szybko zamieniła się w wielką trwogę, gdy zobaczyłem materiał nagrany w... Archidiecezji łódzkiej, w czasie szaleńczej dyskoteki, z gwizdami, ryczeniem, klaskaniem, piskami itd w... jednym z tamtejszych CZYNNYCH (jeszcze) kościołów...

      TVN w czasie swoich wojaży w poszukiwaniu Wiary na Zachodzie, nagrywał takie bluźniercze sytuacje w raczej zdesakralizowanych, nieczynnych już kościołach, gdzie reporterzy zastawali targi staroci, kawiarnie, hotele, czy apartamentowce, ale i właśnie satanistyczne dyskoteki (wiemy od pana Leszka Dokowicza o satanistycznych przekazach podprogowych w muzyce), oraz w jednym z kościołów nawet skate park współfinansowany przez miasto Arnhem w Holandii.

Całość tych materiałów robi wyjątkowo przygnębiające wrażenie, zaś puentą niech będzie wypowiedź jednego z artystów mieszkającego właśnie w kościele : „ nie chodziliście do swoich kościołów to je zamknęli...”

Z przerażeniem dowiedzieliśmy się niedawno o 2tyś likwidowanych kościołach we Francji, podczas gdy obecnie liczba likwidowanych kościołów w Niemczech szacowana jest już na 40tyś!

Reporterzy TVN próbowali szukać Wiary także na ulicach Berlina, spotkali jednak daleko już posuniętą dekadencję i zepsucie.

      Polska jawi się na tym horyzoncie, jako ostatni już bastion Kościoła Katolickiego, gdzie zostały jeszcze relikty RESZTEK wiernych przywiązanych do Tradycji Kościoła, bo ostatnia próba Wiary korono wirusem, pokazała jak wielu z tych którzy uważają się za katolików uwierzyła, że w czasie Komunii św zrażą się wirusem i niemal żądała od kapłana podania im Komunii św na rękę.

Ci wierni, pewnie także i wcześniej przyjmowali Komunię św bluźnierczo na stojąco, od szafarza i pewnie także i na rękę.

      Koniecznie muszę w tym miejscu opisać sytuację którą widziałem w czasie Mszy św w Wadowicach w czasie ostatnich uroczystości z okazji 100-lecia urodzin naszego Papieża. Otóż kapłani rozdawali Komunię św na klęcząco i do ust , zaś na samym końcu jako ostatni klęczał mężczyzna który wyraźnie wskazywał ułożeniem rąk i maską na twarzy, że chce przyjąć Komunię św na rękę. Kapłan jednak tak długo trzymał wysoko uniesioną Hostię przed jego głową, aż ten mężczyzna zdjął w końcu maskę i otwarł usta. Wydaje się, że był to wymowny znak konieczności powrotu do Tradycji Kościoła. A mężczyzna (i nie tylko on) dostał piękną naukę Wiary.

      Wracając jednak do meritum, to jedyna refleksja jak pozostaje po głębokim zamyśleniu jakie pozostawia obejrzenie tego filmu, jest taka, że bardzo już chyba szybkimi krokami nadchodzi Koniec Czasów. Mamy tutaj wyraźne potwierdzenie „Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły” z którymi Pan Bóg przychodzi do ks. Natanka, gdzie mówi do nas :"ludzkość nie oddaje Mi już chwały, dalsza jej egzystencja jest bezcelowa..."

      Wydaje się więc, że świat nie ma już czasu na eksperymenty w postaci wszelkich modernizmów, liberalizmów czy jak to ostatnio już nam zapowiadają „nowego humanizmu” w którym Pan Bóg stwarza nas, a potem się wycofuje(?)...Tutaj można o tym poczytać :

forumdlazycia.wordpress.com/2020/03/04/abp-vincenzo-zani-nowy-humanizm-papieza-franciszka-koncentruje-sie-na-bogu-ktory-wycofuje-sie/

Kościół a więc i świat, może uratować już tylko i wyłącznie pilny powrót do Tradycji w pierwszej kolejności do Mszy św wszech czasów czyli tej tradycyjnej z czym chyba jak najszerzej powinniśmy wystąpić do swoich proboszczów.

Na początek, przynajmniej jedna Msza św w rycie tradycyjnym w każdej polskiej parafii. Pięknie wydany Mszał do takiej Mszy św można kupić w Grzechyni u ks. Natanka. Chyba nie ulega wątpliwości, że w naszym żywotnym interesie jest, ratowanie Kościoła katolickiego. Czyżby wiedzieli o tym w TVN?

Tutaj jest link do wspomnianego filmu zrobionego w oparciu o materiały TVN

www.youtube.com/watch

Przy okazji, wielkie podziękowania dla telewizji TVN, za to dzieło ostrzeżenia nas Polaków, przed tą zalewającą świat zarazą.

KOMENTARZE

 • @Autor
  5*
  Niestety, ale ludzkość nie dostrzega swojej jedynej szansy!
 • @Jan Twardowski 12:38:12
  Gołym okiem widać, że to wszystko razem wzięte, jest ze sobą zgodne, można powiedzieć, tym teraz technicznym językiem, kompatybilne.
  Z jednej strony widzimy tego szatana który wdarł się do Kościoła (widać to gołym okiem), teraz widzimy sto spustoszenie jakie zrobił w tym tzw laikacie, czyli wśród ludzi (też to widać gołym okiem), a jakby na to wszystko razem, dostajemy "Orędzia na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły" w których Pan Bóg nie pozostawia już żadnych złudzeń co do tego, w jakim my teraz świecie żyjemy.
  Na szczęście, dostajemy tam także "receptę" na uratowanie tego świata, ale jak widać... kto się tym przejmuje...
  Psy szczekają, a karawana (ta satanistyczna karawana) jedzie dalej.
 • @Jan Paweł 13:02:33
  Osobiście uważam, że ludzkość zabrnęła w zaułek, z którego o własnych siłach nie wyjdzie, bo i jak ma wyjść, skoro ryk trąb jerychońskich zagłusza przekaz z facebooka, z YT i meinstreamu. Dzisiaj to jest dla wielu kościól.
  Szatan triumfuje ku uciesze jego wyznawców, często nawet nieświadomych i tylko pociesza fakt, że ostatecznie i tak jest skazany na, nie tyle na swoją porażkę, ile na zwycięstwo i tryumf Jezusa Chrystusa
 • @autor
  W dużej mierze przyczyną takiego stanu rzeczy są pasterze KK.Czy Pan wie kto jest biskupem diecezji łódzkiej? Niejaki abp.Grzegorz Ryś.Czym załynął ów pasterz ?Przypomnijmy te słowa cyt.za TV Republika:

  "Przypomnijmy skandaliczne słowa łódzkiego arcybiskupa Grzegorza Rysia. — Zagładę stworzyli ludzie, w dużej mierze – trzeba to powiedzieć z bólem serca i przyznaniem się do winy – ludzie, których kościoły chrześcijańskie wychowywały też na swoich nabożeństwach. Słowa te padły podczas obchodów 74. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto."

  Ten abp to brat bliźniak pasterzy związanych z Tygodnikiem Powszechnym którzy mają jeden cel ,zlikwidować wiarę katolicką a na jej miejsce propagować nową religię judeochrześcijaństwo.
  Niestety znaczna część pasterzy pochodzenia żydowskiego popiera ten nurt i dlatego mamy to co mamy Ta część pasterzy która pielęgnuje tradycje chrześcijańskie jest w mniejszości i nie chcą wychylać się w obawie o utratę stanowisk i przywilejów.
  Do czego to doszło ,ze prymas Polski o nomen-omen nazwisku Polak jest tak zawziętym antypolakiem.
  Przy takim nastawieniu tych antypasterzy wiara katolicka zostanie w podstępny sposób wytrzebiona w ciągu jednej dekady.
  Teraz podczas tej sztucznej pandemi skutecznie odzwyczajają katolików od wiary poprzez odciągania ich od domu Bożego.Powoli katolicy stają się bezdomnymi na własne zyczenie.I oto właśnie im chodzi.

  Skutecznie w tym dziele niszczenia KK pomaga im tutaj grupa sekciarzy innowierców która uwiła sobie gniazdo na tym portalu i systematycznie tydzień w tydzień plują i rzucają łajnem na Boga, Maryję,wiarę katolicką i religijnych Polaków.
 • @matterhorn 14:19:29
  Patronem Tygodnika Powszechnego był Karol Wojtyła
 • @Jan Twardowski 12:38:12...Niestety, ale ludzkość nie dostrzega swojej jedynej szansy!...
  -
  Ludzkość istniała przed pierwszym soborem kościelnym, będzie istniała po ostatnim soborze kościelnym.
  Nie martwcie się o ludzkość....

  """Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.""
 • @Wican 14:51:14
  No pewnie a na swoich następców na Stolicy Piotrowej namaścił pastorów kościoła michnikowego niejakiego Bonieckiego czy Hołownię.

  Papież JPII dążył do zjednoczenia wszystkich chrześcijan na świecie stąd jego kontakty z członkami kościoła prawosławnego grekokatolickiego czy judaistycznego.Jego misją było nawrócenie na wiarę katolicką.Tych z kościoła "biskupa Michnika " TP szczególnie bo siali nienawiść i zgorszenie w państwie Polskim.
  Jak wiadomo żydzi nienawidzą KK i walczą z nim na wszelkie sposoby a w pierwszej linii tej walki stoją GW.TP,WSI24,TVN Polsat i wszelka żydolewacka komuna która zagnieździła się na polskiej ziemi
 • @Jan Twardowski 13:19:21
  Zachęcam do zapoznania się z 10-cioma Przykazaniami Bożymi danymi nam w zeszłym roku. Pisałem o tym tutaj :
  https://gibson.neon24.pl/post/154380,zimowa-wyprawa-polakow-na-gore-synaj
  Ta właśnie dokładnie tak samo Pan Bóg o tym pisze.
 • @ Autor
  Prawdziwym ratunkiem jest likwidacja Kościoła i jak najszybszy upadek judeo-chrześcijańskiej cywilizacji.
  Zresztą delegalizacji winny podlegać wszystkie szowinistyczne religie, a więc przede wszystkim trzy główne żydowskie: judaizm, chrześcijaństwo, islam. - To recepta dla Zachodu.
  W Polsce myślący Polacy, myślący w interesie własnego narodu i państwa winni odrzucić żydo-katolicyzm i żydo-katolicką instytucję hierarchicznego Kościoła - po co karmić raka, który nas wyniszcza.
 • @Zbigniew Jacniacki 15:11:42
  Tak się składa, że zarówno ja, jak i moi bliscy, zaliczamy się do ludzkości. Stąd zatem wynika moja troska. Nie o Pana się martwię.

  Pozdrawiam!
 • @matterhorn 14:19:29
  Tak, to prawda. Niestety, daliśmy sie ograć jak zwykłe ... (nie chce pisać co) i wielu z nas przepłaciło to potępieniem. A jest taka zasada Lex Orandi Lex Credendi (jak kult, taka Wiara).
  Pan Jezus nie jest naszym kumplem, jak to by chcieli nam niektórzy wmówić, bo Pan Jezus jest Bogiem, na Imię którego uginają sie nawet kolana diabłom w piekle. We wspomnianych w powyższym moim komentarzu 10-ciu Przykazaniach Bożych, Pan Bóg mówi nam "nie bój się nikogo, bo nikt potężniejszy ode Mnie nie stanie przed tobą".
  Także zachęcam do zapoznania się z tymi Przykazaniami.

  A tu pisałem kiedyś jak krok po kroku niszczono nasz Kościół :
  https://gibson.neon24.pl/post/153015,autostrada-do-nieba
 • @Zbigniew Jacniacki 15:11:42
  Tak... z tym tylko, że część z nas będzie istniała w życiu wiecznym w Niebie, a część niestety w śmierci wiecznej w Piekle.
 • Na czasy ostateczne wszystko wskazuje!!
  Bo wszelkie zło wszędzie dzisiaj dominuje
  Język zmienił wartości z dobrych na dzikie
  Gdy nie ma argumentów zagłusza krzykiem

  Ateiści chcą być bożkami i sieją
  Chwasty bo bez nich się w kłamstwa nie odzieją
  Ich domem jest piekielna otchłań z grzechu
  Do którego mają powołanie w śmiechu
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
  PS.
  Biskup Ryś modlący z rękami w kieszeni
  Odchodzi od Naszej Wiary, od jej korzeni
 • @Jan Paweł 16:15:56
  Panie Janie Pawle,
  to w co Pan wierzy nie posiada realnej natury, nie zdoła Pan tego udowodnić nawet logicznie. To jest tylko pańska potrzeba, chciejstwo - nic więcej.
  Ale, skoro wierzy Pan w "życie wieczne" po życiu doczesnym, to na jakie licho przejmuje się Pan współczesnością. Przecież pańskie "wieczne życie" będzie trwało dłużej (w nieskończoność - co za nuda?) niż to doczesne?
 • @Rzeczpospolita 16:10:14
  "W Polsce myślący Polacy,"

  Tylko mi nie mów ,że myślący Polacy to zielone ludziki z dwuosobowej partii z Otwocka bo moja kobyła pęknie ze śmiechu.
  Może ci przypomnę że twoi chlebodawcy Jaruzelski.Oleksy i paru innych twoich ziomków na łożu śmierci poprosili o księdza i pogodzili się z Bogiem.
  Ty też to zrobisz tylko jeszcze o tym nie wiesz.
 • @matterhorn 17:01:04
  Piękna idea. Modlitwa o nawrócenie Rzeczpospolitej.
 • @matterhorn 17:01:04
  Ty oczywiście przy tym byłeś i możesz zaświadczyć.
  Tak też według żydo-katolstwa zachował się Piłsudski na łożu śmierci.

  Chłopie, jesteś chyba już na tyle stary, że nie wypada być aż tak głupim - przestań chrzanić farmazony, wystarczy że wierzysz w religijne brednie wytrzepane z koszernego, brudnego, palucha koczowników znad Jordanu.
 • @Autor
  Aby ratować świat, to trzeba się nawrócić, a nie bronić tego, co jest.
  Ten Kościół jest jaki jest i w takim stanie nie da się go obronić. a ci, którzy dzisiaj rządzą w tym Kościele, to powinni się oblec w wory i żebrać o Boże miłosierdzie.
 • @Rzeczpospolita 17:42:33
  Jesteś tak zaczadzony tą żydobolszewicką ideologią antykościelną,że mózg ci się do reszty zlasował.Szkoda czasu na twoje brednie
  Na te twoje pierdoły jest tylko jedna logiczna odpowiedź

  "srali muszki będzie wiosna będzie trawka lepiej rosła"Słyszałem że z tego Otwocka masz blisko do Tworek.Czas na kurację.
 • @matterhorn 18:07:03
  Tworki to drugiej stronie Wisły - czy to jest miejsce twego stałego pobytu?
  W twojej chorobie pocieszające jest to, że nie zdajesz sobie sprawy z własnego katodebilstwa.
 • Autor, witaj;
  Biblia mówi nam wyraźnie, co mamy zrobić - wyjść z KK

  "1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie" (Obj 18:1-5 BT)

  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 16:28:49
  Choć jestem ateistą to nie zgadzam się z Panem. Ludziom potrzebna jest wiara i religia. Winni degradacji wiary to są politycy i grupy którzy chcą wykorzystywać religie do osiągnięcia swojego, najczęściej niecnego celu. Co widzi Pan złego w dekalogu, mimo że niby to Żydzi dostali go od Boga ? Każdy niech wybiera swoją drogę duchową. Ja osobiście jestem przeciwny niszczenia religii (kościoła) tak samo jak jestem przeciwny nakłanianiu do niej na siłę. Może mnie wkurzają niektóre postępki kleru, ale najbardziej powinno zależeć wierzącym na oczyszczeniu swojego kościoła z czarnych owiec.
 • @marek500 18:39:22
  "Ludziom potrzebna jest wiara i religia."

  Z tym stwierdzeniem nie polemizuję i je podzielam.
  Moje zdecydowane veto dotyczy politycznej instytucji religijnej jaką jest Kościół oraz religii żydo-katolicyzmu, która będąc religią szowinistyczną, obcą i wrogą, niszczy słowiańską mentalność, jest czynnikiem kulturowo uwsteczniającym (J.Stachniuk nazywał to wspakulturą - http://www.tradycjaezoteryczna.ug.edu.pl/node/771).

  Nie należy jednak sprowadzać kwestii religii wyłącznie do Dekalogu, bo gdyby religia żydo-katolicyzmu sprowadzała się tylko do niego, to moglibyśmy go zastąpić imperatywem kategorycznym I.Kanta, a na to żydo-katolicyzm i jego wyznawcy nie wyrażą zgody.

  Chrześcijaństwo wcześniej, czy później upadnie i prawdopodobnie zostanie zastąpione inną religią, która będzie bardziej przystawała do współczesności, do naszej wiedzy i potrzeb. Winien to być jednak proces naturalny, nie nakazowy.

  Natomiast jest poważnym błędem wiara, że instytucja Kościoła jest naprawialna. Nie istnieje możliwość naprawy ponadnarodowej (i antynarodowej, antypaństwej), politycznej instytucji hierarchicznej jaką jest Kościół i taką myśl trzeba porzucić.
 • @matterhorn 15:17:37
  Miał jednak wpływ na kierunek ewolucji TP. I to jest fakt. Wiesz kto był wydawcą TP? Wydawca kieruje ideologicznie pismo. Potem bodaj ITI ich przejęło, ale to stosunkowo niedawno. A już wcześniej było to pismo, któe powinno zostać pozbawione przymiotnika "katolicki". Ale cóż, kapciowy miałki intelektualnie Dziwisz został arc. krakowskim i popierał POpapranych. Benedykt trochę go przykrócił, gdy nie zgodził się, aby biskupem pomocniczem został ksiądz Raś. Za panowania Jana Pawła II, brt posła PO, zostałby biskupem pewnie. Bo swojemu kapciowemu, papież nie odmawiał.
 • @Rzeczpospolita 16:10:14
  Za to żydorasizm Kosiura zaakcpetować? Jednak katolicy są zbyt wyrafinowani na takie prostactwo dobre dla intelektualnych prymitywów.
 • @Rzeczpospolita 16:10:14
  I doucz się chłopie, a nie znowu bzdurki. Islam czy chrześcijaństwo szowiniste? I to pisze niedouczony szowinista? Jak PiS nie wpuścił na listy to Kosiur znienawidził katolików i konsekwentnie nienawidzi ich nadal? najpierw proponuję, aby samemu się Pan douczył. Potem można pouczać innych.
 • @matterhorn 17:01:04
  Z wiceprezesem Kosiurem wyzywającym wszystkich o innych poglądach od Żydów. A mi On wygląda na prowokatora. Kto nagłośniej wrzeszczy "łapać złodzieja"? Najśmieszniejszym jest, że oni wypowiadać się próbują w imieniu narodu, co jest uzurpacją. Bo wspomniany naród ma ich gdzieś. Zresztą, jaki margines ludzi jest tak nienawistnie nastawiony wobec katolików? I 10 kolegów określa się jako naród
 • @matterhorn 18:07:03
  A kiedyś próbowal zaczepić się w PiSie. I pewnie jakiś katolik go nie przyjął?
 • @Rzeczpospolita 18:29:01
  I co jeszcze? Ależ kutlrka ateistyczna. Najpierw proponuję się douczyć. Rzadziej będzie pan wychodził na głupka. Pan myśli, ze jak do katolika doda słowo "żyd" lub "debil", to Pańska wypowiedź będzie mądrzejsza? Otóż nie, zawsze będzie kretyńska, kryptojehowito lub kryptożydzie i co tam jeszcze.
 • @roux 18:37:31
  Jak ulal pasuje do sekty z siedzibą w Brooklynie. DO tego oni trują ludzi, wciskając ludziom wyjątkowo szkodliwy napój.
 • @Rzeczpospolita 19:14:48
  propoznują zajrzeć do słownika i wreszcie dowiedzieć się znaczenia słowa "szowinizm". Używa Pan słów, któych nie rozumie.
 • A już o wartości religii, konkretnie.
  Dlaczego Polacy w Kazachstanie czy na SYberii zachowali swoją polskość? Dzięki katolicyzmowi. A gdyby nie byli katolikami? To dam inny przykład z Rusi Zakarpackiej. Tam mieszka sporo nacji. Sama Ruś przez wieki była częścią Węgier. W okresie międzywojennym, stała się częścią Czechosłowacji a potem Ukraińskiej SRR. Był i jest to region wielonarodowy. Za rządów Sowietów, najlepiej radzili sobie Węgrzy o prawa któych twardo upominali się wszscy komunistyczni przywódcy węgierscy. Reszta narodów była poddawana ukrainizacji. A te narody to Niemcy, Rumuni, Słowacy, Rusini, Polacy, CYganie, Czesi.
  Z tych mniejszości, tylko jeden niemal w całości został zurainizowany, a mianowice Czesi, wśród których modny był ateizm. Wśród Węgrów i Niemców dominowały protestantyzm i rzymski katolicyzm, wśród Słowaków również. wśród Rumunów dominowało prawosławie, a Polacy to rzymscy katolicy. Rusini to prawosławni i grekokatolicy (niezależni od Lwowa). Wszystkie nacje, poza Węgrami były ukrainizowane, ale większość przetrwałą dzięki zorganizowanej religi. Natomiast zateizowani dawni Czesi, to dzisiaj w większości Ukraińcy
 • @Rzeczpospolita 19:14:48
  Pan bardzo naukowo do tego podchodzi. Zupełnie pomija w tym wszystkim wierzących Polaków. Tora też nie w całości jest żydowska. Gensis to plagiat starosumeryjskich podań starszych gdzieś o 1000 lat. Do tego dodali historię narodu żydowskiego i księgę kapłańską. Jeżeli chodzi o katolicyzm polski to całe wieki nie był łączony z jakimś żydowskim Bogiem, wręcz przeciwnie Żydów pojmowano jako wrogów Chrystusa i sprawców jego śmierci. Zgadzam się z Panem że chrześcijaństwo kiedyś zniknie. Bóg istnieje dopóki ma wyznawców. Dlatego odwoływanie się do bogów słowiańskich też jest śmieszne, oni już nie istnieją bo nie mają wyznawców. Pisze Pan ,, Chrześcijaństwo wcześniej, czy później upadnie i prawdopodobnie zostanie zastąpione inną religią, która będzie bardziej przystawała do współczesności, do naszej wiedzy i potrzeb. Winien to być jednak proces naturalny, nie nakazowy.'', właściwie wszystkie religie zostały wprowadzone siłowo. Gdyby nie Konstantyn Wielki to i chrześcijaństwo było by niszową religią. W Polsce nim chrześcijaństwo się zakorzeniło po chrzcie Mieszka minęło ponad 100 lat, a na Mazowszu to chyba ze 200, mimo że władcy nie patyczkowali się z opornymi. Wybijanie zębów za nie przestrzeganie postu to jedna z łagodniejszych kar. A czy da się naprawić Kościół to już nie moja sprawa tylko jego wyznawców. Parę razy próbowano, ale to tylko doprowadziło do powstania różnych odłamów chrześcijaństwa.
 • @Wican 19:42:11
  Ech głupi, głupi

  A głupi! a głupi! A głupi wy! - https://www.youtube.com/watch?v=_1fqfOe5n54
 • @marek500 20:13:57
  Tę wzajemną wrogość związana z Jezusem wkomponowano bardzo sprytnie. Celem takiego zabiegu było utrzymanie wyznawców przy swoich religiach i podkreślało cechę "narodu wybranego" w stosunku do Żydów. Ten zabieg wymagał oczywiście wpojenia wyznawcom religijnego szowinizmu, co jak widać skutkuje negatywnie po dzień dzisiejszy.

  Natomiast realia polityczne powyższego zabiegu były wbrew pozorom odmienne od spodziewanych i następujące.
  Żydo-chrześcijaństwo instalowano w Europie poczynając od jej zachodnich krańców – wyjąwszy wprowadzenie go w starożytnym Rzymie w IV w. n.e. W V w. n.e. wprowadzono je już w Irlandii, w VI w. n.e. w Hiszpanii. Ekspansja żydo-chrześcijaństwa zmierzała z zachodu na wschód. Narzucano je brutalnie i krwawo, siłą, podstępem, szantażem. W ślad za rozprzestrzeniającym się żydo-chrześcijaństwem instalowały się w Europie gminy żydowskie – najstarsza znajduje się oczywiście w Rzymie, w kolebce europejskiego żydo-chrześcijaństwa.

  Żydowskie gminy w Europie powstawały zawsze w najstarszych siedzibach biskupów – Kordoba, Wormacja, Kolonia, Paryż, Praga, Gniezno, Kraków – a więc zawsze zgodnie z kierunkiem podboju Europy przez żydo-chrześcijaństwo.

  Jeden z najwybitniejszych cezarów starożytnego Rzymu, Neron, który jako jeden z pierwszych dostrzegł niebezpieczeństwo dla trwałości cesarstwa ze strony żydo-chrześcijańskiej religii, w historiografii żydo-chrześciajńskiej Europy uchodzi za głupca i niegodziwca.

  Zatem żydo-chrześcijaństwo, mimo wprowadzenia weń wrogości wobec Żydów/żydów - wrogości pozornej!, było pasem transmisyjnym rozprzestrzeniania się Żydostwa w Europie i w świecie.
 • @Rzeczpospolita 20:49:29
  Aż takiej wiedzy nie mam. Ja się odniosłem tylko do polskiego podwórka. U nas mimo tych wszystkich światowych knowań wiara katolicka była można powiedzieć wiarą polską, narodową. Fakt że daliśmy się parę razy podpuścić (wyprawa pod Warnę, wyprawa na Moskwę czy odsiecz wiedeńska) ale w sumie chrześcijaństwo było też spoiwem które łączyło Polaków, szczególnie w trudnych czasach.
 • @Rzeczpospolita 20:32:37
  Ale autorytety. Mickiewicz i Wajda. Ale cóż, już pan się "źródłami" kompromitował. i nawet bez wstydu?
 • @Rzeczpospolita 20:49:29
  ZNowu pan nie trafił. A słyszał Pn, że Kordoba była islamska?
  A Neron był słabym cesarze. I to wg historii zna. Ale Pan takiej nie zna. Pan wierzy bakom, które podają żydolewusy na jakiś racjonalistach czy już całkiem bajkowych forkach
 • @marek500 21:02:49
  "w sumie chrześcijaństwo było też spoiwem które łączyło Polaków, szczególnie w trudnych czasach"

  To prawda, ale dlatego, że ta religia była u nas powszechna (nie zapominajmy jednak o języku polskim - głównym spoiwie). Gdyby powszechną religią było prawosławie lub protestantyzm, czy wcześniejsze wierzenia słowiańskie, to one pełniłyby rolę spoiwa. A więc nie jest to zasługa samego katolicyzmu, tylko społecznej potrzeby na wspólną religię.
 • @Wican 19:41:20
  zmartwisz się, to akurat o innej sekcie,

  "(7) Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby", (8) dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan, Bóg, który ją osądził. (9) I będą płakać i lamentować nad nią królowie ziemi, którzy nierządu z nią się dopuścili i żyli w przepychu, kiedy zobaczą dym jej pożaru. (10) Stanąwszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedzą: " Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł! " (11) A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje: (12) towaru - złota i srebra, drogiego kamienia i pereł, bisioru i purpury, jedwabiu i szkarłatu, wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kości słoniowej, wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spiżu, żelaza, marmuru, (13) cynamonu i wonnej maści amomum, pachnideł, olejku, kadzidła, wina, oliwy, najczystszej mąki, pszenicy, bydła i owiec, koni, powozów oraz ciał i dusz ludzkich. (14) Dojrzały owoc, pożądanie twej duszy, odszedł od ciebie, a przepadły dla ciebie wszystkie rzeczy wyborne i świetne, i już ich nie znajdą. (15) Kupcy tych [towarów], którzy wzbogacili się na niej, staną z daleka ze strachu przed jej katuszami, płacząc i żaląc się, w słowach: (16) " Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perłę, (17) bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo! " A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny, i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu, stanęli z daleka (18) i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali: " Jakież jest miasto podobne do stolicy? " (19) I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płacząc i żaląc się w słowach: "Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie". (20) Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo Bóg przeciw niej rozsądził waszą sprawę. (21) I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie. (22) I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żaden mistrz jakiejkolwiek sztuki już się w tobie nie znajdzie. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. (23) I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy: bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody - (24) i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi." (Obj 18: 7-24 BT)
 • @Wican 21:41:26
  W islamskiej Kordobie było 240 publicznych łaźni, gdy Kordoba stała się żydo-katolicka z 240 łaźni zostało 30. - To dlatego Neron był słabym cesarzem, bo tak pisał H.Sienkiewicz.
 • TVN ma wiele zasług np.: "Afera wokół "urodzin Hitlera". Operator TVN hailuje na tle swastyk" lub
  "Szczepić czy nie szczepić? Ile prawdy w filmie "Wyszczepieni" Andrew Wakefielda"

  Wyemitowany w połowie maja przez TVN 7 dokument „Wyszczepieni” (Vaxxed) nie pozostawia wątpliwości: szczepionki mogą wywoływać autyzm. Niestety film ani słowem nie wspomina, że jego autor stracił prawo do wykonywania zawodu lekarza w Wielkiej Brytanii, że jedenastu współautorów niesławnego artykułu w „The Lancet” odcięło się od tej publikacji i że pismo ostatecznie ją wycofało. „Wyszczepieni” milczą też o tym, że Wakefield, który stoi za tym filmem, jest bohaterem wielu artykułów śledczych wykazujących, że podrasował wyniki badań i wyciągnął z nich nieuprawnione wnioski. Jeśli nie znamy tego kontekstu, film łatwo może przestraszyć."
  (...)
  "Pytana o powody wypuszczenia filmu autorstwa Wakefielda, który został uznany za oszusta, rzecznik stacji tłumaczyła, że „kanał TVN 7 w swoim paśmie «Udokumentowane w Siódemce» przedstawia filmy dokumentalne poruszające kontrowersyjne, współczesne tematy. W ramach cyklu widzowie mogli zobaczyć produkcje poruszające problem homofobii, prześladowań na podłożu rasowym, prywatności w sieci i nielegalnego podziemia internetowego oraz szczepionek. TVN 7 nie podpisuje się pod żadną ideologią, przedstawia jedynie zagadnienia poruszane przez społeczeństwo”. Na pytanie o rzetelność reżysera filmu – telewizja już nie odpowiedziała.

  Z ostatnich danych przedstawionych przez sanepid wynika, że liczba osób odmawiających szczepień w ubiegłym roku wzrosła do niemal 30 tys. To rekordowy wynik, pokazujący niemal 10-krotny wzrost w ciągu dekady. Głównym powodem rezygnacji – jak podaje sanepid – jest wpływ ruchów antyszczepionkowych."
  https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1044064,ruch-antyszczepionkowy-film-wyszczepieni-kim-jest-andrew-wakefield.html
 • @Rzeczpospolita 16:10:14
  Panie Dariuszu, jeżeli obejrzał pan ten film, to widział pan krajobraz bez Kościoła. Niestety, chociaż może i dobrze, że film ten nie pokazuje ukrytego (chociaż nie do końca) życia Niemców, ale pewnie i innych zachodnich narodów, gdzie wszelkie zboczenia nie tylko, że w większości są już legalne, ale wynoszone są na piedestał.
  Oglądając film, widział pan berlińską ulicę bez Wiary, pełną dekadencji, nihilizmu, pewnie hippiesowskiej wolnej "miłości" (tzw seksu z kim popadnie, jak to jest już i u nas np na Przystanku Woodstock). Ci ludzie pewnie mniej lub bardziej identyfikują się z jakimiś ideologiami, sektami i psudoreligiami, pewnie także jakimiś germańskimi czy nawet słowiańskimi, ale tam nie ma ŁASKI Pana Boga, więc prowadzi to wszystko te biedne narody gdzie? do Nieba?

  Jak pan myśli, do czego prowadzi te zachodnie narody, to życie bez Pana Boga?
 • @Rzeczpospolita 16:28:49
  Nasze życie doczesne decyduje o tym gdzie spędzimy swoją wieczność. Jest chyba różnica pomiędzy np Haliną Kowalską a tym odkrytymi teraz na światło dzienne zbrodniczymi pedofilami.
  Jeżeli nie wierzy pan w SPRAWIEDLIWOŚĆ Bożą, to pewnie wierzy pan w sprawiedliwość dziejową, która jest niczym innym jak tylko właśnie także sprawiedliwością Bożą.
  Już daję przykład : wywyższenie pogardzanej przez całe wieki przez szlachtę, klasy chłopskiej i krwawe rozprawienie się z tą szlachtą.

  Czy te dwa zestawione ze sobą procesy historyczne, to także tylko przypadek, bez udziału Pana Boga?
 • Zembala o Holandii:W latach 80. Holandia sfinansowała operacje serca u 427 polskich dzieci. Podczas mojego pobytu
  w Utrechcie u ponad dwustu. Potem wróciłem do Polski, do Zabrza, a projekt trwał. Wciąż staram się spłacać zaciągnięty wtedy moralny dług."
  Co uczynił KRK w Polsce oprócz powiększenia swego stanu posiadania po 1989 roku i zrujnowaniu duchowym, mentalnym, ekonomicznym swych "owieczek"...???

  A CO PISZE O ZEMBALA O ZABIEGACH TRANSPLANTACJI SERCA I WYDAWNICTWIE IM. PIOTRA SKARGI !!!


  "W ubiegłym roku po raz pierwszy przekroczyliśmy w Polsce sto, było ich 102. Z tego więcej niż połowa zrobiona w Zabrzu. W tym roku już chyba ze czterdzieści parę, łącznie z płucami będzie jakieś 65, 70. Powinniśmy zrobić dwa razy tyle, ale jak będziemy pozwalali pisać o transplantacjach w równie ogłupiający sposób, jak to robi wydawnictwo im. Piotra Skargi, to się nie uda.

  Co takiego pisze?

  ”Wyrywają ludziom serca”. Ksiądz Biesaga, który napisał wstęp do tego materiału, mówi mi: ”Właściwie tego nie czytałem”. To proszę teraz napisać, że ksiądz nie czytał.

  Dobrze przeczytać, że od pobrania serca od dawcy do przeszczepienia go do biorcy nie powinno upłynąć więcej niż cztery godziny. Dla płuc do sześciu godzin, w przypadku wątroby do ośmiu, dla nerek dwanaście. A ludzie się boją. Pytają, kiedy naprawdę wiadomo, że ktoś umarł. Może się obudzi?"
  https://ksiazki.wp.pl/marian-zembala-na-jedno-oko-nic-nie-widze-nic-kompletnie-nic-6177381039528065a


  O RELIGII:

  " Niebezpieczeństwo, jakie ze sobą niesie religia, bardzo trafnie ujmuje anegdota opowiedziana przez kardynała Martiniego, arcybiskupa Mediolanu. Historia dotyczy włoskiej pary zawierającej związek małżeński. Umówili się z proboszczem parafii, że urządzą małe przyjęcie na dziedzińcu, poza kościołem. Ponieważ padał deszcz, poprosili, by ksiądz zgodził się na przeniesienie tej uroczystości do kościoła. Ojciec wielebny nie był tym zbytnio zachwycony, ale argumentowali w ten sposób: – Zjemy trochę ciasta, pośpiewamy chwilę, wypijemy kieliszek wina i pójdziemy do domu. Po namyśle ojciec wielebny uległ. A że byli to kochający życie Włosi, wypili trochę wina, pośpiewali, potem wypili trochę więcej wina i zaśpiewali trochę więcej pieśni, tak, iż w ciągu pół godziny mała uroczystość przerodziła się w wielkie wesele. Wszyscy bawili się świetnie, wesoło i swawolnie. Ojciec wielebny chodził cały spięty tam i z powrotem po zakrystii, bardzo niezadowolony z powstałego rabanu i hałasu. W pewnym momencie wchodzi zakrystianin i stwierdza: – Widzę ojcze, że jesteś zdenerwowany. – Oczywiście, że jestem. Proszę posłuchać, jaki harmider robią w Domu Bożym. Na miłość boską! – Masz rację, ojcze, ale oni naprawdę nie mieli gdzie pójść. – Wiem o tym. Ale czy muszą być tacy głośni? – Nie zapominajmy, że Jezus także obecny był kiedyś na weselu. Na to ojciec wielebny: – Wiem, że Jezus był na weselu. Nie musisz mi tego przypominać! Ale, oni tam nie mieli Najświętszego Sakramentu. Tak już czasami bywa, że Przenajświętszy Sakrament staje się ważniejszy niż sam Jezus Chrystus. Religijność staje się ważniejsza od miłości. Kościół ważniejszy od życia, ważniejszy od sąsiada. I tak dalej. Tkwi w tym niebezpieczeństwo. Według mnie Jezus ewidentnie nas nawoływał, abyśmy temu co najważniejsze przyznawali pierwszeństwo. Istota ludzka jest znacznie ważniejsza od szabatu. Czynienie tego, o czym mówię, stawanie się tym, co wam wskazuję, jest znacznie ważniejsze niż Pan. Ale wasz mułła nie będzie zadowolony, gdy to usłyszy, zapewniam was. Wasi księża też tym nie będą uszczęśliwieni. Przynajmniej niektórzy. I o tym właśnie mówimy. Duchowość. Przebudzenie."
  ANTHONY DE MELLO, PRZEBUDZENIE
  https://reemigrant1331.neon24.pl/post/155490,nauczanie-religii-dzieci-a-rzeczpospolite
 • @krzysiekniepieklo 17:48:52
  Pan Jezus w "Orędziach na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły" mówi nam, że nie wolno nam opuszczać Jego Kościoła, mimo że jest tak okaleczony, jest to nadal Jego Kościół.
  Mamy się modlić za kapłanów i przede wszystkim NAWRACAĆ SIĘ, bo to nasze grzechy mają siłę rażenia na cały świat. Działa to w taki sposób, że np moja modlitwa "rodzi" gdzieś na świecie łaskę Pana Boga, moje nawrócenie powoduje czyjeś nawrócenie gdzieś na świecie, moja Komunia św tak samo powoduje że ktoś na świecie także przyjmuje Komunię św itd, ale także mój upadek w grzechu sprowadza upadek kogoś w świecie itd...

  Więc chcąc ratować ten świat, musimy nie tylko my nawrócić się i żyć życiem sakramentalnym, ale także zachęcać innych i inicjować, organizować modlitwę np w tych różnych inicjatywach modlitewnych np "Męski różaniec", "Pierwsze soboty" itd...

  Możemy przecież pójść do swojego proboszcza, by w czasie np akcji "Męski różaniec" można było w parafią przyłączyć się do tej akcji.
 • @roux 18:37:31
  My zwykli wierni nie mamy "papierów" na interpretowanie Biblii. Owszem czytać możemy a nawet powinniśmy, ale interpretować, tłumaczyć nam Pismo Święte mogą tylko kapłani.

  Tutaj Pan Bóg wyraźnie akurat mówi nam w "Orędziach na Czasy..." NIE WOLNO WAM OPUSZCZAĆ MOJEGO KOŚCIOŁA...
 • @Rzeczpospolita 00:39:54
  Neron, jak wiemy z przekazów danych nam przez Anneliese Michel, jest demonem w Piekle
 • @Jan Paweł 08:56:18
  Tu się z Panem nie zgodzę. Te obrazki pokazują małą część społeczeństwa. W Niemczech, Holandii większość żyje jak normalni ludzie (według standardów zachodniej cywilizacji). To że młodzi szukają jakiś doznań, udziwnień i zabawy to nie znaczy że takie jest całe społeczeństwo. Fakt że zachodnie społeczeństwa laicyzują się, ale mimo wszystko w zdecydowanej większości są normalne. Do tego dochodzi że na zachodzie większość stanowią ewangelicy, protestanci, luteranie itp. Katolicy stanowią tam mniejszość. Zresztą jak młodzi się wyszumią, pojeżdżą na jakieś koncerty, parady itp. i jak zacznie się proza życia (praca, rodzina) to będą żyli tak jak ich rodzice. I jeszcze jedno. U nas nie liczy się duchowość tylko uczestnictwo we imprezach kościelnych. Polacy są wierzący tylko w kościele, a w życiu codziennym bliżej im do Lucyfera niż do Boga. I nie jest to wina jakiś ideologi tylko naszego charakteru i nawyków kulturowych.
 • @Tomasz M. Wandala 09:04:32
  Transplantacje, to temat bardzo kontrowersyjny, po pierwsze, że organy pobierane są od dawców żywych, bo pobierane od martwych sa już bezwartościowe, a po drugie Pan Bóg w "Orędziach na Czasy..." daje nam wyraźną wykładnię tego problemu.

  Symbolem tego całego bezbożnego procederu niech będzie fakt, utworzenia mitu Religa-bóg filmem "Bogowie".
 • @Jan Paweł 09:29:33 Wklejam komentarz nt. Jana Pawła II i naprawy Franciszka. A gdyby Pan potrzebował serca lub bliski???
  Kościół i pedofilia. To Jan Paweł II złagodził w 1983 roku kary dla księży molestujących dzieci
  "Kościół kreuje Jana Pawła II na papieża, który walczył z przestępstwami pedofilnymi w Kościele. Tymczasem to on zatwierdził Kodeks Prawa Kanonicznego, który nie wymuszał surowych kar za wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży. Przez cały okres pontyfikatu nie zniósł też tajemnicy papieskiej chroniącej przestępstwa seksualne duchownych.„Gwałciciele dzieci nawet na koniec nie otrzymają komunii” – tak postanowił już w 306 roku Synod w Elwirze. Kościół przez wieki stawiał niemal na równi czyny pedofilne, zoofilne i homoseksualne. W tradycji chrześcijańskiej obejmowano je określeniem „grzechy sodomskie”, choć w rzeczywistości Księga Rodzaju nie twierdzi, że mieszkańcy Sodomy oddawali się pedofilii lub zoofilii."
  (...)
  "Jan Paweł II: kategoria zwykłych przestępstw
  W 1983 Jan Paweł II zatwierdził nową, do dzisiaj obowiązująca, wersję Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czynów pedofilnych dotyczy w nim jeden przepis:

  Kanon 1395 – § 2. „Duchowny, który (…) wykroczył przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego”.

  W Kodeksie zatwierdzonym przez Jana Pawła II kary za czyny pedofilne znalazły się w ostatnim rozdziale w części poświęconej karom za poszczególne przestępstwa. Rozdział nosi tytuł „Przestępstwa przeciw specjalnym obowiązkom”."
  (...)
  "Według kodeksu Jana Pawła II ciężej od księdza pedofila powinna być karana osoba wspierająca organizacje działające przeciw Kościołowi"
  (...)
  "Odmiennie niż w kodeksie z 1917 roku, w kodeksie Jana Pawła II udowodnienie przestępstwa pedofilnego nie powoduje obligatoryjnej „utraty dobrego imienia”."
  (...)
  "Franciszek wprowadza obowiązek denuncjacji
  W maju 2019 papież Franciszek ogłosił dekret Vos estis lux mundi (Wy jesteście światłem świata) poświęcony zasadom zgłaszania przestępstw pedofilnych duchowieństwa. Nakłada on na księży i zakonników znany z kodeksu z 1917 roku, a nie wprowadzony przez Jana Pawła II, obowiązek denuncjacji:

  „Ilekroć duchowny lub członek instytutu życia konsekrowanego lub stowarzyszenia życia apostolskiego otrzyma wiadomość lub ma uzasadnione powody, by sądzić, że mógł zostać popełniony jeden z czynów, o którym mowa w art. 1 [gwałt, czyn pedofilny lub posiadanie dziecięcej pornografii], ma obowiązek niezwłocznego zgłoszenia tego czynu ordynariuszowi”."
  https://oko.press/kosciol-i-pedofilia-to-jan-pawel-ii-zlagodzil-w-1983-r-kary-dla-ksiezy-molestujacych-dzieci/
 • @marek500 09:25:54
  "na zachodzie większość stanowią ewangelicy, protestanci, luteranie itp. Katolicy stanowią tam mniejszość"

  i tu właśnie jest odpowiedź, także dla pana Dariusza Kusiora (Rzeczpospolita)
 • @Tomasz M. Wandala 09:40:18
  Jeżeli ja potrzebowałbym serca? z całą pewnością nie szukałbym tego serca od innej żyjącej jeszcze osoby, tak jak robią to ci najbogatsi na tym świecie (i nie tylko), tylko szukałbym pomocy u Pana Boga. Pisałem o tym np tutaj :
  https://gibson.neon24.pl/post/152040,blogoslawi-nas-kaplan-czy-pan-jezus

  Pan Jezus w "Orędziach na Czasy..." mówi nam " Ja nie daję teraz uzdrowień, bo choroby które daję, są wyrazem Mojego miłosierdzia..."
  tzn, Pan Jezus dopuścił na nas jakąś chorobę byśmy w tym grzesznym teraz naszym życiu OPAMIĘTALI SIĘ i w tej ostateczności zwrócili się do Niego chociażby tylko poprzez księdza na łożu śmierci. W ten sposób Pan Jezus RATUJE NAS tą chorobą przed potępieniem.
  Czyli odwracając to, jeżeli ja w tej mojej chorobie "zagwarantuję" Panu Jezusowi, że gdyby mnie uzdrowił, to ja nie powrócę do grzesznego potępiającego mnie życia, a wręcz przeciwnie, swoim życiem przyprowadzę mu jeszcze parę innych dusz, to jestem przekonany, że Pan Jezus da takie uzdrowienie...

  Natomiast co do Jana Pawła II, to jest on TAM w Niebie bardzo przez Pana Jezusa wychwalany, za wyprowadzenie na światło dzienne z tego mroku w jakim było trzymane, Dzieło Miłosierdzia Bożego dane nam w objawieniach tzw prywatnych Św Siostrze Faustynie.
  Pan Jezus w "Orędziach na Czasy..." mówi o pewnych błędach Jana Pawła II, ale to wyciągnięcie Dzieła Miłosierdzia przebija tamte błędy...
 • @Jan Paweł 09:58:12
  A w czym widzi Pan problem, przecież oni też wierzą w Jezusa Chrystusa i w Boga Jahwe. Oni też są chrześcijanami. Może ból ze nie chcą dawać kasy Watykanowi i swoich kapłanów uważają za przewodników duchowych a nie za prawie równych Bogu świętych .
 • @marek500 10:24:21
  Zachęcam do obejrzenia filmu pana Grzegorza Brauna "Luter i rewolucja protestancka".
  Zaś co do świadków Jehowy, to finansuje ich Coca Cola, która z tego co wiem, jest własnością Monsanto, a Monsanto jest czyją własnością?
 • @marek500 10:24:21
  Podobno nawet tą całą "Strażnicę" świadków Jehowy rozwożą samochody Coca Coli, jak opowiadał mi znajomy który widział taki samochód pod siedzibą jednego z tych królestw:-) świadków Jehowy
 • @Jan Paweł 10:51:37
  Oni też mogli by nakręcić od groma filmów np. pod tytułem ,,Katolicy samo zło'' i czego to dowiedzie, że ich Chrystus jest lepszy niż wasz, lub na odwrót ? Tak na mój gust to wierzący niech się zajmą swoim Bogiem i żyją zgodnie z jego nakazami, żeby nie mięli się z czego spowiadać. Do krzewienia wiary i ewangelizacji jest powołany kościół i jego kapłani. Jak zwykłym ludziom zachciewa się wyręczać swój kościół to tylko rodzą się demony.
 • @Jan Paweł 09:18:54
  """My zwykli wierni nie mamy "papierów" na interpretowanie Biblii. Owszem czytać możemy a nawet powinniśmy, ale interpretować, tłumaczyć nam Pismo Święte mogą tylko kapłani."""

  No i to jest jedno z największych kłamstw tego żmijowego plemienia.
  Znajdź mi w piśmie uzasadnienie dla takiego twierdzenia. Ja Ci znajdę dwa fragmenty, które przeczą takiemu twierdzeniu wprost:
  1 J2
  26 To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.
  27 Co do was, to namaszczenie,
  które otrzymaliście od Niego, trwa w was
  i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
  ponieważ Jego namaszczenie9 poucza was o wszystkim.
  Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
  Toteż trwajcie w nim tak,
  jak was nauczył.

  Jr 31
  31 16 Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana -
  kiedy zawrę z domem Izraela
  nowe przymierze.
  32 Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami,
  kiedy ująłem ich za rękę,
  by wyprowadzić z ziemi egipskiej17.
  To moje przymierze złamali,
  mimo że byłem ich Władcą
  - wyrocznia Pana.
  33 Lecz takie będzie przymierze,
  jakie zawrę z domem Izraela
  po tych dniach - wyrocznia Pana:
  Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa
  i wypiszę na ich sercu18.
  Będę im Bogiem,
  oni zaś będą Mi narodem.
  34 I nie będą się musieli wzajemnie pouczać
  jeden mówiąc do drugiego:
  "Poznajcie Pana!"
  Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego
  poznają Mnie19 - wyrocznia Pana,
  ponieważ odpuszczę im występki,
  a o grzechach ich nie będę już wspominał».

  To jest o Nowym Przymierzu we krwi Chrystusa:
  Każdy,kto ma namaszczenie od Jezusa, a jest nim codzienna Komunia spożywana ze skruchą z powodu własnych grzechów, jest w stanie zrozumieć to, co Bóg do niego mówi poprzez Pismo. Nie musi wszystkiego rozumieć ale zrozumie to, co Bóg chce mu przekazać.

  No i o kapłanach w NT nie ma nic, co by uzasadniało taką władzę, jaka sobie oni uzurpują. Ani w Dziejach Apostolskich, ani w listach, nie ma nic o kapłanach. Kapłanami są wszyscy, którzy uwierzyli.
  Zresztą KRK tego nie kwestionuje ale przywilej Łamania Chleba zawłaszczył dla wybrańców.
 • @marek500 13:25:36
  Pan Jezus Chrystus jest tylko jeden, nie ma innego. Bóg Ojciec w 10-ciu Przykazaniach mówi nam : "nie lękaj się, bo nikt potężniejszy ode Mnie [Panu Bogu w Trójcy Przenajświętszej] nie stanie przed tobą".
  Tak samo Jego Kościół jest tylko JEDEN, Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki), reszta to sekty stworzone przez człowieka.

  Wszyscy inni bogowie, to albo złe duchy, albo służący im ludzie.
 • @krzysiekniepieklo 14:18:28
  Pismo Święte, jak sama nazwa mówi, jest święte. Pan Jezus w Orędziach danych nam (bodajże) poprzez ks Stefano Gobbi'ego pyta go :"czy wierzysz, że Ja jestem w Słowie?"
  Czyli jakby na to nie patrzeć to wychodzi nam, że Pismo Święte to Pan Bóg.
  Jak więc my zwykli wierni możemy gmerać z Panem Bogiem?
 • @Jan Paweł 09:18:54
  czyli te Orędzia przeczą Biblii?
 • @roux 14:50:54
  Nie, "Orędzia na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły" są zgodne z całą nauką Kościoła. Zaświadcza o tym samodzielny pracownik naukowy ks. dr hab. Piotr Maria Natanek
 • @Jan Paweł 14:47:05
  No ale w żaden sposób nie odpowiedziałeś na to , co ja przedstawiłem w tym poście. Bądź poważny i odnieś się do argumentów tam przedstawionych.
 • @Jan Paweł 09:21:02
  "Neron, jak wiemy z przekazów danych nam przez Anneliese Michel, jest demonem w Piekle"

  Panie Janie Pawle,
  w szpitalach psychiatrycznych takich i podobnych świadectw i przekazów może mieć Pan całe tomy.

  Biednemu dziecku wdrukowano żydo-chrześcijańskie brednie i fałsze, a choroba dopełniła reszty.
 • @Jan Paweł 14:53:38 zobacz sam
  Chrystus mówi:
  " (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie." (Obj 18:4-5 BT)

  ks. Natanek mówi:
  " NIE WOLNO WAM OPUSZCZAĆ MOJEGO KOŚCIOŁA..."

  czyli ks. Natanek zaprzecza Biblii
 • @roux 15:19:49
  czyli mówiąc, że "Orędzia na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły" są zgodne z całą nauką Kościoła, samodzielny pracownik naukowy ks. dr hab. Piotr Maria Natanek potwierdza, że nauka Kościoła nie jest zgodna z Biblią.
  Widzisz to?
 • @Rzeczpospolita 15:09:34
  Koniecznie powinien pan sam ocenić ten przekaz :
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=905s

  Wszyscy którzy to oglądali, łącznie z panią redaktor TVP2 byli przerażeni.
 • @roux 15:19:49
  Nie wolno nam opuszczać swoich kościołów parafialnych KATOLICKICH, obojętnie jacy by księża nie byli, obojętnie co by się tam działo.
 • @Jan Paweł 15:38:26
  Owszem, niektóre choroby psychiczne są okropne i mogą budzić przerażenie - np. delirium, czy inne stany psychodeliczne.
 • @Rzeczpospolita 18:27:43
  Czy obejrzał pan ten film?, bo z tego co widzę, to chyba nie ma pan odwagi, jak większość moich znajomych, którym proponuję obejrzenie tego filmu.

  Proszę spróbować może więc tutaj (Demony seksu) :
  https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU&t=469s
 • @Jan Paweł 19:18:37
  Oczywiście, że obejrzałem - cały film, ale fragmentarycznie - jest zbyt długi i nie wnosi nic nowego, czego bym nie wiedział o psychicznych chorobach.
 • @Rzeczpospolita 19:46:34
  To zachęcam w takim razie, do uczestnictwa jako pomoc modlitewna w egzorcyzmach. Tylko proszę tam nie chodzić bez tzw Łaski uświęcającej, bo po pierwsze : dowie się pan od demona co pan tam robi z grzechami, które panu ten demon wyliczy z dokładnością co do minuty popełnienia, a po drugie : tak jak to się zdarzyło niedawno kobiecie która chciała w dobrej wierze ratować opętaną, może panu np zostać zmiażdżona jakaś kość bez obrażeń zewnętrznych. Pisałem o tym tutaj :
  https://gibson.neon24.pl/post/146056,chciala-pomoc-opetanej-wyszla-ze-zmiazdzona-koscia-nogi

  Panie Dariuszu, to nie są żarty, to jest konkretna walka o nasze życie, przede wszystkim to wieczne, ale jak widać także można stracić to doczesne, bo i takie przypadki się zdarzały.
 • @Rzeczpospolita 19:46:34
  Panie Dariuszu, jak więc pan widzi, kapłani Jezusa Chrystusa, czyli kapłani katoliccy, mają Jego moc odpuszczania nam grzechów i w ten sposób sprowadzania nas na powrót (po zgrzeszeniu) w stan Łaski uświęcającej, która powoduje, że demony nie mają do nas dostępu.
 • @Jan Paweł 15:40:41
  Jezus Chrystus w Objawieniu mówi, żeby wyjść z Kościoła
 • @roux 21:46:11
  Tak, tak, oczywiście, że trzeba wyjść z kościoła... po każdej Mszy św, nabożeństwie, ale nie przed błogosławieństwem kapłana, bo ono ma takie działanie :
  https://gibson.neon24.pl/post/152040,blogoslawi-nas-kaplan-czy-pan-jezus

  No i oczywiście, wypadałoby jeszcze podziękować Pan Jezusowi w krótkiej adoracji za wszystkie Jego łaski otrzymane w czasie Mszy św i nabożeństw
 • @Jan Paweł 08:05:09
  Na wezwanie Jezusa odpowiadasz kpiną?
 • @roux 08:55:59
  Pan Jezus wzywałby do opuszczenia swojego Kościoła?

  W danych nam wszystkim na tym świecie, (nie tylko prywatnie jednej osobie) poprzez wizjonerkę na ręce ks. Natanka "Orędziach na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły"... Pan Jezus mówi nam wyraźnie :
  NIE WOLNO WAM OPUSZCZAĆ MOJEGO KOŚCIOŁA...

  To protestanci i różnej maści badacze pisma nawołują nas do opuszczenia Kościoła Jezusa Chrystusa. Jesteś jednym z nich?
 • @Jan Paweł 09:13:37
  Zgadzam się, że chrześcijańska duchowość i wspólnotowość, którym Kościół od zawsze sprzyjał i które były esencją Wspólnoty Kościelnej, to dziś jedyne remedium na egoizm i alienację.

  Jednak niefrasobliwość Kościoła w kwestii pedofilii duchownych woła o pomstę do nieba.

  Kościołowi NIE WOLNO wykluczać księży-pedofilów ze wspólnoty Kościoła.
  Kościół natomiast MUSI wykluczać ich ze stanu kapłańskiego.

  Pedofilia to rażące i najperfidniejsze sprzeniewierzenie się jednej z największych tajemnic Kościoła, wzrosłej na glebie, której żyznymi składnikami są ZAUFANIE, PRZEWODNICTWO DUCHOWE, AUTORYTET, NIEWINNOŚĆ, ŚWIĘTOŚĆ oraz dobrze pojęta TABUIZACJA tego, co cielesne.

  Księża pedofile nie zasługują na zaufanie, nie są przewodnikami duchowymi, nie mają autorytetu, nie szanują niewinności, nie mają prawa głosić słów o świętości, więc nie zasługują na TABU.

  Dopóki Kościół tego nie zrozumie, świat laicki i ateizm będą w ofensywie.
 • @Jan Paweł 09:13:37
  W Polsce problemem jest niska jakość kazań, powtarzalność, schematyzm, lanie wody, niski poziom moralny, jaki reprezentują sobą kapłani, schlebianie przez nich wartościom materialnym... a na to wszystko nałożył się - gwóźdź do trumny Kościoła - problem pedofilii.

  Tego "diabła współczesności" pokonać mogą tylko ludzie głęboko wierzący, gotowi do wyrzeczeń, którzy będą 1/ transparentni, 2/ wiarygodni, 3/ ofiarni. Mogą to być przedsiębiorcy, ludzie niezaangażowani lub słabo zaangażowani w kościół, ale dostrzegający spustoszenie, jakie pociąga za sobą źle rozumiane stabuizowanie występków funkcjonariuszy KRK.

  Dziś JAWNOŚĆ (wiem, często bolesna) = Chrześcijaństwo (oczywiście nie mówię tu o wymuszonym wyciąganiu brudów na wierzch, na jaw, bo nie każda ofiara sobie tego życzy).

  Dziś MILCZENIE (w celu ochrony sprawców) = dalsze osłabianie Kościoła.

  Każdy, kto postuluje utrzymanie występków danego kapłana dla nienaruszalności jego pozycji i komfortu jego posługi, jest współsprawcą.

  Ofiara sama musi dojrzeć do tego, by powiedzieć, jak było. Bardzo rzadko do tego dochodzi. I ten wstyd jest największym sojusznikiem sprawców. Na żadną inną ochronę oni nie zasługują.
 • @maharaja 15:15:54
  Oczywiście, że tak. Pedofilia jest chyba najcięższą zbrodnią bo uderza w niewinne, pełne zaufania do świata, dzieci.
  W Kościele pedofilia jest tym większą zbrodnią, że uderza w to zaufanie którym dziecko obdarza Kościół i Pana Boga.

  Z usuwaniem ze stanu kapłańskiego jest jeden problem, otóż nikt nie może pozbawić wyświęconego kapłana, kapłaństwa.
  Można i trzeba koniecznie ich ukarać, np odosobnieniem gdzieś w klasztorze i ciężką pracą.

  Usunięcie ze z kapłaństwa niczego nie zmieni ponieważ kapłan-pedofil w cywilu nadal będzie pedofilem.

  Zaś co do niefrasobliwości Kościoła w sprawach pedofilii i homoseksualizmu wynikają stąd, że swego czasu do seminariów przedarli się ludzie szatana i np, jak mówił we wczorajszym kazaniu ks Natanek, w USA w latach '60 w seminariach byli wyświęcani tylko klerycy-homoseksualiści, którzy rozłożyli tam już Kościół zupełnie.
 • @maharaja 15:23:13
  Dodałbym do tego dobrą zabawę w kościołach, którą organizują sobie niektórzy księża (nie tylko ci młodzi) a firmują ta zabawę takie gwiazdy muzyki rozrywkowej jak to :
  https://www.youtube.com/watch?v=k-fj5U_0-x8&t=8s

  Obecnie, najważniejszym wydarzeniem w kościele jest festyn, np taki jak ten skandal :
  https://www.youtube.com/watch?v=0m-JUC2L74c

  Żenujące śmiać się, czy płakać... straszne.
  W "Orędziach na Czasy..." Pan Jezus powiedział, że formuła zakonów juz się przeżyła i pójdą do likwidacji...
  Na Zachodzie praktycznie nie ma juz zakonów, poza jakimiś niedobitkami...
  Czy ten świat się już nie kończy?
 • @Jan Paweł 09:13:37
  Czy to protestanci i badacze pisma napisali biblijną księgę Objawienia?

  /Pan Jezus mówi nam wyraźnie :
  NIE WOLNO WAM OPUSZCZAĆ MOJEGO KOŚCIOŁA.../

  to ks. Natanek mówi

  /Pan Jezus wzywałby do opuszczenia swojego Kościoła?/
  skoro Pan Jezus wzywa do wyjścia z KK, to znaczy tylko jedno - KK nie ma z Chrystusem nic wspólnego

  " (3) A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, (4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga" (2 Ko 4:3-4 BT)
 • @roux 19:09:40
  Skąd masz tą Biblię? od Świadków Jehowy?, którzy najpierw przetłumaczyli Pismo Święte (po swojemu) na j. angielski, a potem na wszystkie inne języki świata.
  A wszystko finansuje Coca Cola, po to, by przyłączyli się ci ŚJ do tego dzieła zniszczenia Kościoła Chrystusowego...

  Więc nie ściemniaj, bo TAM zapłacisz za to
 • @Jan Paweł 19:34:58 BT to przekład katolicki
  Cytując Biblię podaję przekład, BT znaczy Biblia Tysiąclecia, najczęściej cytuję przekłady katolickie, czasem Biblię gdańską lub brzeską.

  Przeczytaj uważnie i pomyśl, jeśli nie boisz się myśleć samodzielnie lub zapytaj księdza jak rozumieć poniższy fragment Biblii.

  "1) W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, (2) abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. (3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? (6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, (8) wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. (9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, (10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. (11) Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, (12) aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość. (2 Tes 2:1-12 BT)
 • Bóg ujawnia korzenie etniczne o. Rydzyka!
  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/05/24-v-2020-o-tadeusz-rydzyk-dlatego.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930